امروز یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۴:۱۸
صفحه اصلی » طب اسلامی »
سرویس: طب اسلامی، تاریخ: 15/آبان/1394 - 7:22

دمنوش های مفید پاییزی

اصلاح تغذیه بهترین راه‌ ممکن برای جلوگیری از بروز مشکلات ترشحات پشت حلق و گوش است.
دمنوش های مفید پاییزی

فود استار: با استفاده از برخی دمنوش ها می توانید خود را از ابتلا به انواع بیماری های فصل پاییز و زمستان در امان نگه دارید و مانع بیمارشدنتان شوید توصیه های طب سنتی را در این زمینه جدی بگیرید.

 

دکتر حسین اکبری متخصص طب سنتی گفت: ترشحات پشت حلق و گوش می‌تواند ناشی از بیماری سوء مزاج سرد باشد افرادی که در مناطق مرطوب زندگی می‌کنند می‌توانند از درمان سیر برای رفع این مشکل استفاده کنند.

 

وی در ادامه بیان کرد: پرخوری و خوردن غذاهای متنوع در یک وعده غذایی باعث حرارت‌های غریزی سلول‌های بدن می‌گردد که در نتیجه می‌تواند مسبب کم شدن انرژی سلول‌های بدن شود که این سلول‌‌های پوشاننده مخاط تنفسی و حلق و دهان و بینی دچار اختلال عملکرد می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: آلرژی نوعی عملکرد اختلال سلول‌های بدن برای پاسخگویی به یک عامل بیگانه است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سه گروه مختلف قندها، پروتئین‌ها و چربی‌ها می‌توانند از علل بروز آلرژی شوند.

 

وی در ادامه افزود: قندها به علت دارا بودن مواد نگهدارنده و پروتئین‌ها به علت دارا بودن مواد نامناسب می‌توانند باعث اختلال عملکرد سلول‌های بدن شود. همچنین روغن‌های صنعتی نیز به شدت برای سلول‌های ایمنی بدن مضر هستند.

 

وی تصریح کرد: اصلاح تغذیه بهترین راه‌ ممکن برای جلوگیری از بروز مشکلات ترشحات پشت حلق و گوش است. تغذیه مناسب می‌توانند تأثیر موثرتری نسبت به داروهای شیمیایی داشته باشد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: دمنوش زنجبیل,دمنوش دارچین, بابونه, نعناع پونه, نعنا, آویشن , گل محمدی, نعنا و زعفران و چای سبز از جمله دمنوش‌های مفیدی هستند که برای درمان سنتی استفاده می‌شود.

 

دکتر سلام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلیۀ حقوق این سایت برای فوداستار محفوظ می باشد.