امروز یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۴:۱۷
صفحه اصلی » _آخرین اخبار »
سرویس: _آخرین اخبار، تاریخ: 1/اسفند/1394 - 0:00

روش تهیه ترشی لبو و ترب

روش تهیه ترشی لبو و ترب روش تهیه ترشی لبو و ترب -آکاانواع ترشی,ترشی,ترشی ترب,ترشی خانگی,ترشی لبو,ترشی لبو و ترب,ترشی لذیذ,ترشیجات,تکنیک های انداختن ترشی,درست کردن انواع ترشی,درست کردن ترشی لبو و ترب,نحوه انداختن ترشی لبو و ترب,نکاتی برای انداختن ترشی,آشپزی ...

روش تهیه ترشی لبو و ترب

روش تهیه ترشی لبو و ترب -آکاانواع ترشی,ترشی,ترشی ترب,ترشی خانگی,ترشی لبو,ترشی لبو و ترب,ترشی لذیذ,ترشیجات,تکنیک های انداختن ترشی,درست کردن انواع ترشی,درست کردن ترشی لبو و ترب,نحوه انداختن ترشی لبو و ترب,نکاتی برای انداختن ترشی,آشپزی

آکاایران:روش تهیه ترشی لبو و ترب

آکاایران: مواد لازم : برای ۱۶ نفر

لبو بزرگ  ۴ عدد
 ترب سفید بزرگ  ۲ عدد
 نمک  ۴ قاشق چایخوری
 سرکه سیب  به میزان لازم
ادویه ترشی به میزان لازم

 

به گزارش آکاایران: طرز تهیه ترشی لبو و ترب :

ابتدا لبو را شسته و پوست بگیرید و به صورت نگینی خرد کنید. ترب را هم شسته و پوست بگیرید و به همین شکل خرد کنید. لبو و ترب را داخل مخلوط کن یا میکسر بریزید و خوب یک دست کنید.

 

شیشه تمیزی را آماده کنید و یک لایه از مواد تهیه شده بریزید و روی آنها مقداری ادویه ترشی و مقداری نمک بریزید و باز مخلوط لبو ترب را اضافه کنید و به همین شکل تا انتها ادامه بدهید. سرکه سیب را روی مواد بریزین تا کاملا سطح آنها را بپوشاند. درب ظرف را خوب محکم کنید و آن را به مدت ۴۸ ساعت داخل یخچال بگذارید و بعد برای مصرف آماده کنید.

نکات:
بهتر است یک قاشق سس سویا هم به ترشی اضافه کنید تا خوشمزه تر شود.
اگر سرکه سیب نداشتید از سرکه معمولی استفاده کنید و ۱قاشق شکر به آن اضافه کنید.

توجه داشته باشید زیاد از حد سرکه نریزید ، مقداری سرکه اضافه کنید و اگر مواد خوب مخلوط نشدند مجدد مقدار دیگری اضافه کنید. در صورت تمایل مقداری سبزی معطر تازه هم به ترشی اضافه کنید.

 

 

روش تهیه ترشی لبو و ترب

انواع ترشی –

روش تهیه ترشی لبو و ترب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلیۀ حقوق این سایت برای فوداستار محفوظ می باشد.