امروز یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۴:۴۴
صفحه اصلی » خبر مهم سرویس »
سرویس: خبر مهم سرویس، تاریخ: 7/مهر/1395 - 13:00

برگزاری دوره تخصصی قهوه، باریستا و لاته‌آرت در هتل “هویزه” تهران

نخستین دوره بين‌المللی و آكادميک لاته‌آرت با اهدای تنها مدرک آكادميک بين‌المللی و معتبر جهانی در اين حوزه كاری تحت عنوان "لاته‌آرت گريدينگ" به همت انجمن تخصصی باريستا ايران و آكادمی لاته‌آرت قهوه "ريور" ايتاليا، تحت نظارت انجمن تخصصی قهوه ...
برگزاری دوره تخصصی قهوه، باریستا و لاته‌آرت در هتل “هویزه” تهران

فوداستار: کاظمی، عضو هیات‌مدیره انجمن خوراک و نوشیدنی ایران و از اعضای فعال در انجمن تخصصی قهوه ایران در خصوص برگزاری این دوره آموزشی، اظهار داشت: دوره تخصصی قهوه، باریستا و لاته‌آرت برای نخستین بار در کشور و به مدت 3 روز در محل هتل “هویزه” تهران در حال برگزاری است.

کاظمی ابراز داشت: این دوره تخصصی به همت انجمن تخصصی قهوه ایران و با همکاری انجمن‌های قهوه و لاته‌آرت ایتالیا برگزار می‌شود و در پایان نیز به شرکت‌کنندگان، گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

وی افزود: این دوره آموزشی تحت نظارت انجمن تخصصی قهوه اروپا در حال اجراست و اساتیدی نظیر آقایان اسپینلی، جیان آندره سالا و جوزپ موری، همگی از افراد مطرح، عنوان‌دار و بزرگان قهوه و باریستا در سطح اروپا و دنیا به حساب می‌آیند که درکشور ایتالیا در حال فعالیت هستند.

کاظمی خاطرنشان ساخت: انجمن تخصصی قهوه ایران حدود 4 سال است که راه‌اندازی شده و آقایان قمبری، محمدخانی و سمیعی از بنیان‌گذاران این مجموعه هستند.

وی در پایان در خصوص راه‌اندازی انجمن خوراک و نوشیدنی ایران گفت: یکی از مواردی که خلا آن چندین سال در بحث خوراک و نوشیدنی احساس می‌شد، نبود یک انجمن تخصصی بود که به همت افرادی مثل آقایان محمدرضا قاسمی دشتستانی، محمد آقامحمدخانی و دیگر اعضای هیات‌مدیره نظیر آقایان علا پیشرو، علی اسکندری،‌ ستایش فرجی، محمد افشین،‌ حمیدرضا فلاح، بهاور سمیعی‌رشتی، علی‌رضا اسکندری و امیدرضا کاظمی ، مدتی است که راه‌اندازی شده و مشغول به فعالیت است.

انتهای پیام

هتل جار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلیۀ حقوق این سایت برای فوداستار محفوظ می باشد.